2020.05.11 godz. 22:30 Wrocław, Dolnośląskie

Zasiłek chorobowy po utracie zatrudnienia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie dot. zasiłku chorobowego po ustaniu stosunku pracy. W marcu otrzymałem wypowiedzenie z 1 miesięcznym okresem 1.04- 30.04 w związku z redukcją stanowisk w firmie (mam umowę o pracę na czas nieokreślony). Od ostatnich dni kwietnia przebywam na zwolnieniu lekarskim do 15 czerwca. Czy za okres od 1 maja do 15 czerwca mogę ubiegać się o zasiłek chorobowy ZUS?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2020 16:38

Dzień dobry, owszem - po ustaniu zatrudnienia przy trwającej niezdolności do pracy co do zasady przysługuje zasiłek chorobowy z ZUS za wskazany okres. Przy okazji proszę też sobie przypilnować czy nie należy się Panu odprawa od pracodawcy (przy zatrudnieniu minimum 20 pracowników). Pozdrawiam!
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)