2020.09.07 godz. 17:10 Zduńska Wola, Łódzkie

Zastraszanie w wiadomościach w internecie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Chcialabym przedstawić swoj problem, a mianowicie dzisiaj dostalam 2 wiadomosci z zastraszeniem gdzie dziewczyna mojego przyjaciela napisala mi w bardzo wulgarny sposób ze mam sie od niego odczepić a jej przyjaciolka wysłała mi wiadomosc robiąc mi wyrzuty sumienia ze przyczyniłam się do krzywdy tej dziewczyny gdzie wczesniej nie wymieniłam ani z jedna ani z druga ani jednego slowa oby dwie napisaly mi ze jezeli się od niego nie odczepię to pozaluje tego i zle sie to dla mnie skonczy oby dwie zablokowały mnie odrazu nie bylam w stanie nic napisac. Czy jest sens udać się na policje?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 14:48

Tą sprawę należy skierować do postepowania karnego. Sugeruję zrobić skany wiadomości, przygotować zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i złożyć to na najbliższym komisariacie policji.
Tak Nie

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2020 20:43

Dzień dobry, jeżeli czuje Pani, że groźby wywołują u Pani realną obawę ich spełnienia to może się Pani zastanowić nad ich zgłoszeniem. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak