2024.09.12 godz. 08:24 Poznań, Wielkopolskie

Zaświadczenie o niekaralnosci osoby karanej w zawieszeniu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Posiadam wyrok 1 roku w zawieszeniu na 3 lata za przyjęcie korzyści majątkowej na stanowisku funkcjonariusza publicznego. Staram się aktualnie o pracę konserwatora w przedszkolu. Wymagany jest tam dokument potwierdzający niekaralnosc. Czy mogę w zapytaniu o niekaralność w jakiś sposób sprecyzować artykuły by uzyskać takie zaświadczenie. Stricte nie pracuje z dziećmi tylko po zakończeniu pracy przedszkola więc kontaktu nie mam. Przepisy w tym roku się zaostrzyły i oczekują zaświadczenia od każdego. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2024 10:02

W karcie karnej będą widoczne wszystkie orzeczenia i kary, które nie uległy jeszcze zatarciu.