2022.10.18 godz. 10:55 Warszawa, Mazowieckie

Zatarcie skazania w Krajowym Rejestrze Sądowym za przestępstwo

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Bardzo proszę o informacje po jakim czasie ulega zatarcie przestępstwa w Krajowym Rejestrze Sądowym za kradzież w wysokości 509,00 zł. Osądzono mi karę grzywny.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 15:06

Szanowny Panie, zgodnie z treścią art 107 par. 4a kodeksu karnego w razie skazania za grzywnę zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem roku od wykonania, darowania albo od przedawnienia jej wykonania. Natomiast jeżeli chodzi o przedawnienie tutaj zastosowanie ma art. 103 kodeksu karnego zgodnie z treścią którego kary nie można wykonać jeśli po wydaniu wyroku skazującego upłynęło 10 lat.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)