2019.08.26 godz. 12:38 Warszawa, Mazowieckie

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej w stopniu umiarkowanym powyżej 7 godzin dziennie ale z zachowaniem 35 godzin tygodniowo

Wyjaśnienie sytuacji

Czy lekarz medycyny pracy na wniosek pracownika może wystawić zaświadczenie zezwalające na pracę ponad 7 godzin dziennie oraz w porze nocnej , z zachowaniem 35 godzin tygodniowo?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2019 13:56

Pracownik niepełnosprawny może wykonywać pracę w godzinach nadliczbowych i porze nocnej , jeśli lekarz wyrazi na to zgodę. Jeśli lekarz wyda zaświadczenie, że pracownik posiadający znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności może pracować w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej, oznacza to, że norma czasu pracy 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo nadal go obowiązuje. Norma ta nie obowiązywałaby pracownika, gdyby lekarz wyraził zgodę na pracę pracownika w normalnym czasie pracy, tj. 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)