2024.01.22 godz. 16:34 Kępno, Wielkopolskie

Problem w wykonawcą

Wyjaśnienie sytuacji

zatrudniłam Pana X do remontu który , kiedy zorientował się że nie wyrobi się w czasie wziął sobie pomocnika Y z ktorym ja nie mam umowy oraz nie ustalałam szczegółow. Po rekoncie dostałam kosztorys od pana X igdzie wyszczególnił wszystkie prace jakie były wykonane,zapłaciłam. a teraz dostałam fajturę od pana Y za pracę która wykonał , która była już w kosztorysie Pana X i straszy mnie sądem czy mam się czego obawiać?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 10:25

Dzień dobry, jeżeli nie podpisywała Pani żadnej umowy z Panem Y, ani nie uzgadniała wcześniej z nim warunków współpracy, to roszczenia Pana Y mogą się okazać znacznie na wyrost. Prace zleciła Pani Panu X i to je wykonywał. W ramach pracy, mógł on "podzlecić" część prac ale jeżeli z Panią nie były ustalane warunki współpracy Pana Y, to traktowała Pani Pana Y jako pracownika Pana X - i tak też należy Pana Y odesłać. Pozdrawiam,