2022.05.16 godz. 09:21 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Co mogę zrobić i jakiem nam prawo

Wyjaśnienie sytuacji

Zatrzymał mnie policja i po badaniu alkomatem wyszło że mam 0.1 mg po drugim badaniu po 30 minutach wyszło 0.06 mg prawo jazdy zabrane i sprawa do sądu . Czy przysługuje mi prawo do warunkowego umorzenia ? Kiedy trzeba złożyć pismo i co musi zawierać ? Na razie mam wezwanie na komisariat

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2022 18:03

Może Pan złożyć wniosek o ukaranie w zaproponowany przez Pana sposób. Wniosek taki należy złożyć najpóźniej do chwili zakończenia Pana pierwszego przesłuchania na rozprawie. Może Pan również wnosić o nadzwyczajne złagodzenie kary albo odstąpienie od wymierzenia kary.