2023.01.03 godz. 10:23 Kalisz, Wielkopolskie

Zatrzymane prawo jazdy - czy moge złożyć wniosek o warunkowe umorzenie postępowania?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałam zapytać czy mogę złożyć wniosek o warunkowe umorzenie postępowania w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu. Zatrzymanie miało miejsce w poniedziałek oko 7.20 rano, w wydychanym powietrzu było 0.29. Sprawa trafiła już do prokuratury, otrzymaliśmy postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy na nie mniej niż 3 lata oraz karę grzywny i świadczenie na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Czy złożenie wyżej wymienionego wniosku dało by nam szansę na odzyskanie dokumentu wcześniej?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sty 2023 12:54

Szanowny Panie/Szanowna Pani Witam, dziękuję za przesłane informacje. Są one niemalże kompletne, jednak w celu uzyskania pełnego opisu sprawy przesyłam link do formularza. Proszę o wejście na stronę https://legalnajazda.pl/formularz-jazda-w-stanie-nietrzezwosci-po-spozyciu-alkoholu/ wypełnienie go i odesłanie. W odpowiedzi prześlemy analizę sprawy dobraną do przedstawionego stanu faktycznego. Analiza sprawy na tym etapie jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Pozdrawiam.