2021.04.09 godz. 19:37 Warszawa, Mazowieckie

Zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, moje prawo jazdy zostało zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Nie miałem żadnej kolizji, porostu zostałem zatrzymany. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0.90mg alkoholu (następne badania są spadkowe). Nie byłem wcześniej karany. Czy jest jakas realna szansa, , żeby sąd zmniejszył karę zatrzymania prawa jazdy do roku? Bardzo mi zależy na tym, gdyż pracuje za granicą i potrzebuje prawa jazdy. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Kwi 2021 21:35

Dzień dobry, miał Pan dość wysokie stężenie alkoholu, więc krótszy okres zakazu prowadzenia pojazdów niż 3 lata jest mało realny. Nie mniej jednak wszystko zależy od okoliczności, tj. pory dnia w której Pan jechał, czy było to bezpośrednio po spożyciu czy rano po nocnym spożywaniu, czy był ruch na drodze itp. Dopiero po uzyskaniu wszystkich informacji można próbować określić jaki będzie wymiar kary i środków karnych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)