2019.11.30 godz. 05:30 Brodnica, Kujawsko-pomorskie

Zatrzymanie prawa jazdy

Wyjaśnienie sytuacji

Zatrzymano mi wczoraj prawo jazdy jak wracałem z pracy w wydychanym powietrzu wynik 0,71 - 070mg/l .Czy mogę teraz ubiegać się o minimalny wymiar kary by zatrzymanie nastąpiło na mniej niż rok czy czekać na wezwanie czy mogę do komendy złożyć odpowiednie podanie? To prawo jazdy jest mmi nie zbędne by móc pracować i zarabiać na życie dla rodziny i dzieci. proszę o kontakt i podpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2020 11:23

Minimalny okres zakazu prowadzenia pojazdów za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości to 3 lata, do tego 5.000 złotych świadczenia pieniężnego i dodatkowo właściwa kara, tj. grzywna albo ograniczenie wolności. Nie da się tego okresu zakazu prowadzenia pojazdów skrócić.