2023.10.23 godz. 12:22 Poznań-Wilda, Wielkopolskie

Wykroczenie

Wyjaśnienie sytuacji

Zatrzymano prawo jazdy 0.14 wdychanym z art 87$1 jaka kara mi grozi i czy moge sie spodziewac ze nie zabiora mi prawka

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2023 16:29

Dzień dobry, w przedmiocie grożącej sankcji wskazuję, iż artykuł 87 paragraf 1 kodeksu wykroczeń stanowi: Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)