2019.07.16 godz. 15:54 Poznań, Wielkopolskie

Zawarłem niekorzystną umowę z moim kontrahentem.

Wyjaśnienie sytuacji

Początkowo myślałem, że zawieram umowę na dostawę wysokojakościowej elektroniki produkowanej na terenie UE. Jednakże w trakcie realizacji kontraktu, po pierwszej dostawie okazało się, że dostałem towar średniej jakości w dodatku z CHIN, a nie z UE. Po dokładnej lekturze umowy okazuje się, że nazwa chińskiej firmy jest łódząco podobna do tej europejskiej, od której miałem nabywać towar. Mam wcześniejsze maile, w których mój kontrahent zapewniał mnie, że towar jest wysokogatunkowy i pochodzi z UE. Co mam zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 16:09

Szanowny Panie, udzielenie odpowiedzi na Pana pytanie wymaga pozyskania dodatkowych informacji, a zwłaszcza przeanalizowania treści łączącej Pana z kontrahentem umowy. Rozumiem, że zawierał Pan umowę z innym przedsiębiorcą. Czy ten przedsiębiorca jest podmiotem polskim czy zagranicznym? W zależności od pozyskanych informacji można będzie wskazać dalsze możliwości prawnego działania, np. przeanalizowania czy będzie można uchylić się od skutkow prawnych oświadczenia woli, może umowa zawiera zapisy pozwalające odstąpić od niej? Oczywiście możemy również rozmawiać o ewentualnym odszkodowaniu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)