2022.11.08 godz. 20:08 Nowa Sól, Lubuskie

Nieuczciwy budowlaniec

Wyjaśnienie sytuacji

Zawarłem umowę z budowlancem. Na umowie jest termin realizacji robot. Niestety na umowie napisane jest generalny remont mieszkania. Resztę ustaleń były ustnie, mam na to świadka. Pan wziął nie jedna zaliczkę. Ciągle zwlekał odciągał terminy, kłamał, wciskał niestworzone rzeczy. Wziął zaliczkę na materiał którego nie kupił nie przestawił żadnych paragabow ani fv. Okazało się że Pan nie miał ani sprzętu ani pracowników aby wykonać roboty. Jest już 3 tygodnie po terminie. Czy mogę też złożyć zawiadomienie o przestępstwie , wyludzenie , celowe wprowadzenie w błąd? Pan dokonał części prac.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 14:06

Jeśli wykonał część prac, trudno będzie udowodnić zamiar "oszukania". Natomiast z całą pewnością może Pan - po ówczesnym wezwaniu do wykonania umowy - odstąpić od niej z winy wykonawcy i żądać zwrotu poniesionych kosztów. W razie pytań zapraszam do kontaktu