2023.05.26 godz. 11:54 Kluczbork, Opolskie

Zawarta umowa cywilnoprawna na zasadach i zapisami dot. umowy o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Piszę z prośbą o pomoc - mam zawartą ze zleceniodawcą umowę zlecenie, umowa została zawarta 10 marca 2023 na okres od 13 marca do 12 kwietnia, zlecenie zostało przeze mnie wykonane i otrzymałam wynagrodzenie jakie było opisane w umowie, tj. 3490,00 brutto, jednak osoba, która wystawiała listę płac sama poinformowała, że umowa ta jest źle zawarta - podane stałe wynagrodzenie za wykonane zlecenie, ale zapis, że mam przepracować 184h pracując po 8 godzin dziennie. Dodatkowo, wykonuję zlecenie - aktualnie podpisany aneks do wcześniej zawartej umowy - w stałym miejscu, stałym czasie i pod nadzorem zleceniodawcy. Teraz, zleceniodawca każe mi oddać "źle wypłacone wynagrodzenie", bo twierdzi, że zostało niesłusznie wypłacone, bo nie przepracowałam pełnego miesiąca. Wykonywanie zlecenia ewidencjonowane jest w ewidencji czasu pracy, która potwierdza, że zlecenie zostało przeze mnie wykonane w stałych porach od poniedziałku do piątku, w terminie od 13 marca do 12 kwietnia. W związku z tym, czy należy się zwrot pieniędzy dla zleceniodawcy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2023 10:59

Podpisany aneks może świadczyć o tym, że weszła Pani w stosunek pracy w oparciu o przepisy kodeksu pracy, a tym samym, jako pracownicy w ciąży przysługuje Pani ochrona prawna z tego tytułu. Odnośnie wynagroddzenia - skoro jest Pan iw stanie potwierdzić kartą / ewidencją godzin, że wykonała Pani pracę, zgodnie z umową, roszczenie pracodawcy jest bezpodstawne. W razie problemów zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl