2022.12.13 godz. 18:24 Gdańsk, Pomorskie

Najem okazjonalny

Wyjaśnienie sytuacji

Zawarto umowę najmu okazjonalnego 21.10. 2022 (data rozpoczęcia najmu 1.12.2022) najemca zobowiązał się dostarczyć dokumenty od notariusza w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. Wydanie lokalu nastąpiło 26.11, najemca wprowadził się a 1.12.2022 stwierdził, że nie jest w stanie dostarczyć takiego dokumentu. wyprowadził się z lokalu 3.12. Czy mogę wyegzekwować od najemcy opłatę za tydzień, w którym mieszkanie zostało mu przekazane do użytku i faktycznie w nim mieszkał? Jeżeli tak to jak zrobić to najskuteczniej? Umowa słowna nie dała efektu do 10.12 miał wpłynąć przelew. Pozdrawiam i dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Gru 2022 10:54

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Sporządzimy odpowiednie pisma do dłużnika- wynajmującego. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl