2020.03.08 godz. 19:34 Piaseczno, Mazowieckie

Zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia - wniosku!

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jakiś czas temu podczas rutynowego zatrzymania pojazdu znaleziono u mojego brata w małej torebce pozostałości po Konopki indyjskiej czyli tzw. Marihuany . Z tego co wiem od niego to były to okruchy po tzw suszu i łodygi tego suszu. Właśnie otrzymał zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia- wniosku do sądu rej. II Wydz. Karnego na podstawie art 62 ust 1 ustawy z 29 lipca 2005 o przeciwdziałaniu narkomani. Moje pytanie w związku z tym brzmi, czy jest to tylko zawiadomienie o jakimś rozpoczętym postępowaniu czy czekać na wezwanie do stawienia się w sądzie? Czy może dostarczyć do sądu jakieś zaświadczenia o stanie zdrowia (nadal czeka na kolejne opracje nogi która była połamana w kilkunastu miejscach) skąd stres naprzemiennymi zabiegami od 2016 oraz rekonwalescencją. Lekarze potwierdzają, że on wymaga opieki i leków do uśmierzania bulu. W sferze egzystowania - jest nie w pełni samdzielny środki utrzymania to PEFRON i wsparcie rodziny oraz praca dorywcza w pizzeri jako dostawca. Mój brat to 24 latek, ze statusem osoby niepełnosprawnej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Mar 2020 23:13

Dobry wieczór, niezależnie czy został do Sądu skierowany akt oskarżenia, czy wniosek o warunkowe umorzenie (nie jest to jasne z opisu, a szansa na warunkowe umorzenie jest dość spora, niezależnie od wniosku prokuratury wedle reszty opisu), to kolejne pismo przyjdzie już z sądu, wyznaczy termin. Jeżeli brat porusza się, wychodzi z domu itd. to niestety, ale powinien się stawić na wezwanie Sądu. Gdyby był w cięższym stanie to można spróbować wnosić o zawieszenie postępowania, względnie odroczenie na nowy termin. Warto przedstawić opisane okoliczności z dokumentami przed Sądem. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)