2020.01.23 godz. 19:30 Warszawa, Mazowieckie

Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. Wykaz majątku.

Wyjaśnienie sytuacji

Narzeczony dostał pismo o wszczeciu egzekucji komorniczej. Nie splacil do konca rat grzywny ( ze względu na brak środków) ktore były ustalone po napisaniu wniosku. Musi wypełnić wykaz majątku. Po pierwsze nie wiemy jak to zrobić tzn. Czy rzeczy ktore leżą w garażu ( stare nic nie warte ) tez trzeba podac ? jesli nic nie ma a jest jedynie zameldowany i utrzymywany przez mamę komornik moze zajac jej mienie ? I jak takiego zajecia rzeczy uniknac lecz przy checi dalszej splaty dlugu ? Z poważaniem. M

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2020 20:32

Witam, w wykazie majątku podaje się mienie-czyli przedmioty należące do dłużnika (), w tym będące we współwłasności. Jeśli narzeczony nie jest właścicielem rzeczy znajdujących się w garażu i nic więcej nie posiada to w przypadku jakiegokolwiek mienia wpisuje się nie posiadam. Komornik nie może zająć mienia należącego do mamy, chyba że uda mu się wykazać, iż narzeczony wyzbył się rzeczy, aby uniknąć "ściągnięcia długu". Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)