2022.10.27 godz. 15:59 Wolin, Zachodniopomorskie

Zawiadomienie o Zarządzaniu doręczenia stronie pozwanej odpisu pozwu.

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie tak jak ustalono wcześniej. Z żoną nie mieszkamy razem od maja 2019r. Wyprowadzila się z moja 12 letnią córką już na dzień dzisiejszy. Wynajęła sobie mieszkanie w sąsiedniej miejscowości 8 km dalej. Dostałem zawiadomienie z sądu o składzie rozpoznającym sprawę i informacje pod też Zawiadomienie o zarządzaniu doręczenia stronie pozwanej odpisu pozwu. Pytanie dlaczego i jak to zrobić właściwie i jakina to czas ? Byłem pewny ze Sąd sam się już zwróci do żony na podany jej adres mieszkania w złożonym pozwie, pytałem też żony czy miała inf.jakąś? Nic.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2022 18:08

Nic nie musi Pan z tym robić ponieważ sąd tylko Pana zawiadamia o wydanym przez sad zarządzeniu doręczenia pozwu pozwanemu. To sąd doręczy odpis pozwu pozwanemu w tym przypadku Pana zonie. Z tego względu pozew składał Pan w sądzie w 2 egzemplarzach.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)