2023.12.27 godz. 16:28 Łódź, Łódzkie

Zawiadomienie o zbyciu/nabyciu pojazdu w ramach spadku.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. W listopadzie 2020 roku zmarł mój tata. Spadek: nieruchomość, której należnej części zrzekłam się na korzyść mamy i auto (o wart. 6 tyś., której należną cześć mama zrzekła się na moją korzyść na podst. umowy darowizny). Pani notariuszka poinformowała mnie, że tylko ja jako nabywca w ramach spadku zgłaszam do właściwego urzędu do wydz. komunik. nabycie auta. Tak zrobiłam - 21.12.2020 przez epuap + akt dziedziczenia oraz umowę darowizny. Otrzymałam upo. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy z mamą pismo (ja 2 o nabyciu auta 4.12. i 19.12. 2020 ) z UM o wszczęciu postęp. adm. z art. 78.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Gru 2023 09:50

Dzień dobry, w tym wypadku konieczna jest analiza przesłanego dokumentu. Na podstawie informacji wskazanych w zapytaniu trudno odpowiedzieć w sposób rzetelny. Proszę o przesłanie wiadomości e-mail na adres: asystent@e-meritum.com.pl dokumentu, który Państwo otrzymali. Wówczas po jego analizie otrzymanie Państwo również poradę prawną.