2021.06.15 godz. 11:51 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Zażądanie od wierzyciela spłaty całości długu od każdego ze spadkobierców.

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem spadkobiercą po zmarłym dziadku, oprócz mnie spadek przypada jeszcze babci, cioci i mojemu bratu. Nie była wcześniej przeprowadzona sprawa o podział spadku, dlatego wierzyciel zażądał od każdego z nas spłaty całości. Chciałabym się dowiedzieć czy jeśli spłaciłabym cały dług, to w jaki sposób mogę żądać zapłaty od pozostałych spadkobierców?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 21:32

Można wytoczyć powództwo wobec pozostałych spadkobierców.