2019.07.22 godz. 23:30 Wrocław, Dolnośląskie

Zazalenie w 7dni na ponowne umorzenie dochodzenia j, czy akt oskarzenia do sądu w 30 dni

Wyjaśnienie sytuacji

Ponowne umorzenie dochodzenia po decyzji sąsu ponownego rozpatrzenia sprawy przestepstwa -ukrywania dowodów przestepstwa - Przekraczanie uprawnień

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2019 09:12

W przypadku wydania ponownego postanowienia o umorzeniu dochodzenia (postanowienie o umorzeniu - > zażalenie pokrzywdzonego -> uchylenie postanowienia o umorzeniu przez sąd -> postanowienie o umorzeniu), pokrzywdzonemu służy środek w postaci subsydiarnego aktu oskarżenia (art. 330 kpk i art. 55 § 1 kpk). Termin na złożenie subsydiarnego aktu oskarżenia wynosi 1 miesiąc od doręczenia pokrzywdzonemu zawiadomienia o postanowieniu o umorzeniu postępowania (art. 55 § 1 kpk)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)