2024.09.06 godz. 13:19 Środa Śląska, Dolnośląskie

Brak zwrotu kaucji za mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Zdaliśmy mieszkanie 30.07 br. W protokole zostały wypisane szkody, mieliśmy otrzymać kosztorys i ew. Zwrot pozostałej kwoty z kaucji. Do tej pory nie otrzymaliśmy ani kosztorysu ani pozostałej kwoty. Czy możemy wysłać wezwanie do zapłaty całej kwoty kaucji mimo powstałych szkód, uzasadniając to przekroczeniem terminu? Jeśli nie, to jak inaczej odzyskać pozostałą część pieniędzy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2024 20:44

Dzień dobry, proszę wezwać wynajmującego do zwrotu kaucji. W przypadku braku odpowiedzi i zwrotu kaucji, można rozważyć złożenie pozwu o zapłatę - o ile ewentualne szkody nie pokrywają wartości kaucji lub są od niej wyższe. Każda ze stron (najemca, wynajmujący) mają rok na dochodzenie wzajemnych roszczeń. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak