2024.02.14 godz. 15:15 Tworóg, Śląskie

Wypowiedzenie umowy.

Wyjaśnienie sytuacji

Ze względu na mój stan zdrowia lekarz medycyny pracy nie wyraził zgody na powrót do pracy.Pracodawca chce wypowiedzieć umowę za porozumieniem stron. Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Czy mogę skorzystać z okresu wypowiedzenia. Jak długi jest czas okresu wypowiedzenia w moim przypadku

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2024 16:49

Termin okresu wypowiedzenia zależy ile czasu pracowała Pani u danego pracodawcy i wynosi od 2 tygodni do 3 miesięcy. Jeżeli pracowała Pani na umowę o pracę na czas nieokreślony. -->3miesięczny okres wypowiedzenia należy się jeżeli pracowało się u danego pracodawcy od 3 lad powyżej. -->1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy. -->2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy. Może Pani skorzystać z okresu wypowiedzenia nawet gdy Pani pracodawca zaproponuje krótszy termin dot. Pani sytuacji, jeżeli oczywiście nie ma przeciwskazań zdrowotnych.

Zmodyfikowano dnia: 14 Lut 2024 16:56