2021.07.29 godz. 15:22 Warszawa, Mazowieckie

Nadanie klauzuli wykonalności

Wyjaśnienie sytuacji

Ze względu na utratę pracy miałam zaległości w płatnościach w serwisie Paypo, dnia 14.06 odebrałam pismo z sądu o nakazie zapłaty, w dniu 28.06 wpłaciłam zaległą kwotę na konto Paypo ale bez opłat sądowych, poinformowałam paypo ze wpłacę resztę z następna wypłatą, konsultant na onfolini powiedzial ze zapisal informację przy koncie. Dnia 28.07 wpłaciłam kwotę wyliczona na dzień 28.07 ale na infolini powiedzieli ze 02.07 wnioskowali o nadanie klauzuli wykonalności. Do tej pory nic nie otrzymałam, chce mieć sytuacje czysta a nie cały czas płacić jakieś opłaty. Czekam już miesiąc na klauzulę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lip 2021 10:03

Pani żadnej klauzuli nie otrzyma, to wierzyciel otrzyma nakaz zapłaty wraz z klauzulą - który uprawnia go do wszczęcia postępowania egzekucyjnego przed komornikiem. Proszę się dowiedzieć jaki jest stan zaległości u wierzyciela i spłacić wszystkie koszty. Nadanie klauzuli to zazwyczaj kwota 120 zł, więc możliwe że taka kwota doszła Pani do zapłaty.