2023.09.16 godz. 09:24 Szczecin, Zachodniopomorskie

Nie potrafię sformować pisma do sądu.

Wyjaśnienie sytuacji

Żeby sąd zwolnił mnie z kosztów sądowych, przez rozwód obniży mi się standard życia,ja nie pracuje,szukam pracy,mam 17 letniego syna,pobieram na niego tylko 250 zł alimentów,nie jestem w stanie pokryć kosztów sądowych w sprawie rozwodowej.Mam wspólną nieruchomość z mężem i nic więcej nie mam wartościowego.Prosze o pomoc jak ja mam to wszystko dobrze sformułować.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2023 12:41

Szanowna Pani, opłata od pozwu rozwodowego do 600 zł. Jeśli Pani ma problem ze sformułowaniem wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowieniem pełnomocnika może Pani podejść do Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Tam dostanie Pani pomoc. Proszę pamiętać o wypełnieniu formularza oświadczenie o stanie rodzinnym, majątkowym i o dochodach. Wzory wniosków i formularze są też dostępne w Sądzie w Biurze Obsługi Interesanta.

Zmodyfikowano dnia: 17 Wrz 2023 12:28