2024.01.11 godz. 15:37 Bytom, Śląskie

Zerwanie umowy na remont mieszkania przed jego rozpoczęciem i odzyskanie zaliczki

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałem umowę na remont łazienki, oraz wpłaciłem zaliczkę w wysokości 20%. czyli 2tys złotych. Tego samego dnia, moja dziewczyna, sprawdzając tego mężczyznę w internecie, natrafiła na post o jednym z jego starych kont, gdzie ludzie przed nim przestrzegają. Wyłudzał pieniądze, nie konczył prac, uciekał z zaliczkami. Z tego co się dowiedzieliśmy robił też przekręty na innych swoich działalnościach któych miał kilka. Regularnie się przeprowadza.. Chcę odstąpić od umowy, i o ile to możliwe odzyskać pieniądze. Sama umowa zawiera bledy. Zla data, początku i końca prac, zły adres.

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 13:28

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu większych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 20:53

Dzień dobry, Odpowiedź wymaga szczegółowego zapoznania się z postanowieniami zawartej umowy. Jeżeli w umowie określono zapłatę jako zaliczkę, oraz nie ma postanowień dotyczących kar, to można domagać się zwrotu. Jeżeli w umowie są istotne błędy, to mogą być powód do stwierdzenia nieważności umowy. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)