2022.03.16 godz. 13:54 Gdynia, Pomorskie

Zgłoszenie postawienia garażu na działce budowlanej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie co się liczy w przypadku wysłąnia dokumentów poprzez pocztę, data stępla pocztowego czy data wpłynięcia wniosku do urzedu(tak mi powiedziano w urzędzie) Dnia 12/01/2022 wysłałem zgłoszenie do urzędu o zamiarze postawienia garażu blaszanego na działce. Po prawie dwuch miesiącach dostałem pismo z urzędu o uzupłnieniu wniosku i zapoznaniem sięz MPZP. Garaż już mam zakupiony i nie wiem czy mam go stawiać czy muszę użerać się z urzędnikami....

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 17:43

Liczy się data zawiadomienia, a urząd otrzymuje zawiadomienie z datą wpływu, a nie z datą wysłania. Zatem liczy się dzień, w którym korespondencja wpłynęła do urzędu.

Zmodyfikowano dnia: 17 Mar 2022 09:55