2023.07.12 godz. 13:33 Poznań, Wielkopolskie

Zgoda na działalność gospodarczą i modernizowanie w tym celu działki

Wyjaśnienie sytuacji

Od czerwca jestem współwłaścicielem w 1/4 domu oraz gruntu Moja mama razem z partnerem chcą otworzyć warsztat samochodowy i działalność gospodarczą z tym związana. Czy mam prawo wymagać od nich mojej pisemnej zgody oraz ustalis warunki czy to najmu czy urzyczenie itd na podstawie umowy ? Obawiam się o konsekwencje prawne dla mnie związane z zaniedbaniami ze strony mojej mamy czy też jej partnera. Zaczęła się tam modernizacja kawałka gruntu pod podjazd oraz garaż, czy mogę wymagać mojej zgody , oraz określenie warunków odpowiednią umowa ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2023 14:09

Co do zasady do czynności przekraczających zwykły zarząd nieruchomości wymagana jest zgoda wszystkich współwłaścicieli i moim zdaniem w Pana sytuacji zachodzi taka okoliczność. Warto rozważyć zniesienie współwłąsności - zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl