2020.07.28 godz. 20:30 Toruń, Kujawsko-pomorskie

przywłaszczenie art.284 KK

Wyjaśnienie sytuacji

Zięć ze wspólnego konta przelał na swoje nowo założone konto 47 tyś zł. tz.wszystkie przywłaszczone pieniądze które na tym koncie były pozbawiając córkę i wnuczkę środków do życia oraz pieniądze z funduszu wczasowego z zakładu pracy.Z tego konta bank pobierał co miesiąc ratę na spłatę kredytu mieszkaniowego.Córka tą sprawę zgłosiła na Policję i w krótkim czasie mąż poinformował ją że sprawę wygrał ponieważ została umorzona.Czy córka od decyzji Policji może się odwołać ,a jak tak to do kogo.Nadmieniam że córka chce na dniach złożyć pozew rozwodowy oraz podział majątku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2020 19:14

co to znaczy, że mąż córki poinformował ją, że wygrał, bo sprawa została umorzona? Czy została umorzona jako postępowanie przygotowawcze czy w postępowanie sądowe? Czy córka dostała oficjalne zawiadomienie o umorzeniu sprawy? Na zażalenie córka ma 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o umorzeniu postępowania. Zażalenie wnosi się do sądu właściwego dla rozpoznania sprawy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)