2022.04.06 godz. 07:11 Gdańsk, Pomorskie

Złamany nos,ugoda pozasądowa, powikłania, uchylenie ugody, zgłoszenie zawiadomienia na policję.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry. Pod koniec marca 2021 r., złamano mi nos - wieloodłamowe z przemieszczeniem. Po kilku dniach podpisałem że sprawcą ugodę pozasądową, po czasie niestety okazało sie, iż odłamy kości się ze sobą nie zrosły. Więc przed upływem 12 miesięcy uchyliłem się od zawartej ugody, jednocześnie nie oddając ustalonej sumy, zatrzymując ją na poczet przyszłych roszczeń. Moje pytanie, czy w takiej sytuacji mogę udać się na Policję , złożyć zawiadomienie o tamtym przestępstwie (szansa na sprawę z urzędu). Czy byloby to działanie niezgodne z prawem? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Kwi 2022 10:23

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nie będzie działaniem niezgodnym z prawem. Co do zatrzymanej sumy: jeśli doszło do odstąpienia od ugody to może Pan zatrzymać pieniądze.