2021.10.18 godz. 16:39 Szczecin, Zachodniopomorskie

Zleceniodawca ucieka od wypłaty wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuję jako copywriter na zlecenie z rozliczeniem przez portal Useme od sierpnia zleceniodawca nie chce wypłacić mi pieniędzy za wrzesień i sierpień wciąż zmienia termin, mówi, że nie jest obecnie wypłacalny, bo czeka na przelewy od klientów, które mu zalegają (tak naprawdę nie wywiązywał się z umowy z nimi) Inni pracownicy, otrzymali już pieniądze. Od dwóch tygodni wysyłam ponaglenia, ciągłe jestem zbywana, że w konkretny dzień dostanę, jednak kiedy zbliża się wskazany termin, znów jest zmieniany, że nie dostał zaległych pieniędzy. Jest to kwota 4000zł.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2021 20:25

Dzień dobry! Jeśli nie wysłała Pani do tej pory wezwania do zapłaty wynagrodzenia listem poleconym to proponuje rozpocząć od tego kroku. Kolejnym działaniem, jakie można podjąć w sprawie to skierowanie pozwu o zapłatę wynagrodzenia do sądu. W razie pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu.