2024.01.28 godz. 17:32 Kraków, Małopolskie

Złożenie wypowiedzenia przy nieumyślnej szkodzie dla pracodawcy

Wyjaśnienie sytuacji

Wykonując obowiązki służbowe miałem wypadek samochodowy z mojej winy autem służbowym. Auto było ubezpieczone OC i AC. Stwierdzono szkodę całkowitą samochodu służbowego. Pracodawca nie miał pretensji do mnie nie informował że poniosę koszta czy jakiekolwiek konsekwencje. Chciałbym się zwolnić z pracy z powodu ciągłych nadgodzin i kilku innych czynników. Jednak boje się że jak złoże wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia pracodawca będzie żądał ode mnie pieniędzy za szkodę lub pozostania w pracy. Nie wiem jak najlepiej wybrnąć z tej nieprzyjemnej sytuacji.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 12:40

To zależy od wielu szczegółów. Jeśli było AC to pracodawca pewnie dostał środki z ubezpieczenia, jedli w całości szkoda została pokryta z AC to nie będzie żadnych problemów. Jeśli tylko w części pokryto z AC to ew.odpowiedzialność pracownika i zależy od tego na jakich warunkach powierzono samochód.