2021.10.25 godz. 19:16 Piła, Wielkopolskie

Odpowiedź na pismo z sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłam do sadu wniosek o zasiedzenie budynków I gruntow.Należały one do moich zmarłych dziadków, którzy nie zostawili Testamentu. Teraz mój tata zajmujesie gruntami.rodzenstwo ojca otrzymało list z sądu cytuje: "sad.... doręcza odpis wniosku i zobowiązuje do złożenia odpowiedzi na wniosek w terminie 14dni, pouczając że należy w niej wskazać wszelkie fakty oraz dowody na ich poparcie pod rygorem utraty prawa złożenia ich później ". Moje pytanie brzmi, co muszą zrobic osoby, które zgadzają się na zasiedzenie? Czy muszą coś odpowiedzieć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Łazanowska-Majcher

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2021 20:57

Dobry wieczór, uczestnicy postępowania, którzy zgadzają się z treścią wniosku mogą pozostać bierni i nie odpowiadać na zobowiązanie Sądu. Jednak dla pełnej przejrzystości sprawy, mogą złożyć pismo przygotowawcze, w którym oświadczą, że zgadzają sie z teścia wniosku o zasiedzenie. Na marginesie dodam, że ich udział w postępowaniu nie jest obowiązkowy. Pozdrawiam