2021.10.13 godz. 13:44 Pruszków, Mazowieckie

Alimenty na byłego męża

Wyjaśnienie sytuacji

złożyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie. Mąż w odpowiedzi może się nie zgodzić. W 2017 przeszedł operację kręgosłupa, po której w każdej chwili mógł wystąpić o niezdolność do pracy. Przez ostatnie 4 lata małżeństwa pracował w sklepie z odzieżą, nie skarżąc się na żadne dolegliwości. Wyprowadził sie do matki. Obawiam się, że aby uzyskać ode mnie alimenty wystąpił o ową niezdolność. Nie posiadam majątku, mieszkanie jest spółdzielcze, zostałam z długami zaciągniętymi na leczenie męża, zarabiam 3000 zł netto. Jakie mąż ma szanse na alimenty?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Mateusz Bogucki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 20:14

Dzień dobry, to zależy od tego czy rozwód będzie z winy któregoś z małżonków (mąż może wnosić o orzekanie o winie i wtedy Sąd musi rozstrzygnąć czy któraś ze stron ponosi winę) i jaka jest aktualna sytuacja zarobkowa męża. W razie pytań lub chęci pomocy proszę o kontakt. Adw. Mateusz Bogucki. Hetman Kancelaria Adwokacka Mateusz Bogucki
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)