2020.07.10 godz. 15:38 Kalisz, Wielkopolskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłam pozew o rozwod, czy mogę na sprawie sądowej zmienić pozew na separację? Czy wcześniej muszę jakieś pismo donieść??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2020 21:05

Dzień dobry, tak może Pani, może Pani zrobić to ustnie do protokołu bądź pisemnie. Na marginesie jednak muszę zaznaczyć, iż Pani mąż może żądać orzeczenia rozwodu. W takim przypadku będzie miał zastosowanie art. 612 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli jeden z małżonków żąda orzeczenia separacji, a drugi orzeczenia rozwodu i żądanie to jest uzasadnione, sąd orzeka rozwód. Jeżeli jednak orzeczenie rozwodu nie jest dopuszczalne, a żądanie orzeczenia separacji jest uzasadnione, sąd orzeka separację. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak