2020.10.13 godz. 15:00 Reda, Pomorskie

Złożyłam pozew o rozwód i zaczyna się mąż zgadza się na wszystko bez orzekania o winie ale nie chcę płacić mówi że on zarabia i to są jego pieniądze.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy ma takie prawo mówić że on pracuje i tylko jego są pieniądze a mamy dwie córki jedna jest już pełnoletnia . Mąż pracuje w firmie transportowej międzynarodowej i Niby jego zarobki to 2800 a reszta pensji to diety więc w miesiącu jest około 6-10tys mam wyciągi z konta kiedy ile wpływa chcę dowiedzieć się co mam zrobić czy mąż dogada się co do finansów by dzieci miały normalny byt. I zastrasza mnie SMS i rozmowami że Nie będzie płacił i wyzywa mnie od idiotek debilek.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Paź 2020 17:56

Dzień dobry, rozumiem, że chodzi o alimenty na dzieci. W razie rozwodu dopóki dzieci nie będą mogły utrzymywać się samodzielnie na rodzicach cięży obowiązek alimentacyjny. Mąż nie może się od niego uchylać. Sąd o wysokości alimentów orzeknie w wyroku rozwodowym. Pozdrawiam serdecznie.