2023.07.29 godz. 00:48 Wyżary, Podlaskie

Świadectwo pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłam wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron w.lipcu. jestem nauczycielem umowa na czas nieokreślony. Pani dyrektor.napisalala.mi datę kiedy wpłynęło i się podpisała ale powiedziała że świadectwo pracy będzie porzycenie pracy. Czy jest to.mozliwe?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2023 09:58

Dzień dobry, rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron wymaga obopólnej zgody obu stron. Nie wystarczy wysłanie takiego pisma. W sytuacji braku zgody na porozumienie zawsze mamy możliwość rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem. Jets to możliwe, iż w świadectwie pracy będzie porzucenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)