2020.03.02 godz. 08:10 Żagań, Lubuskie

Złożyłam zawiadomienie w prokuraturze o naruszanie kilka znaczących art kk dostałam odpowiedz z art 17kk o dobrowolnym odstąpieniu od przygotowania. kłamstwo

Wyjaśnienie sytuacji

złożyłam zawiadomienie w prokuraturze dotyczyło to naruszenie kilku art kk w odpowiedzi otrzymałam odpowiedz art 17kk o dobrowolnym odstąpieniu. Piszę obecnie zażalenie ale czytając uzasadnienie jak mam sie odnieść kłamstwa prokuratora o dobrowolnym. Zostałam narazona na wielotysięczne staty jak mam sie bronić. Nie mam pieniędzy na zycie a tym bardziej na pomoc prawną. Co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2020 13:32

Na podstawie tak sformułowanego pytania nie sposób udzielić odpowiedzi. Aby ocenić zasadność odpowiedzi prokuratury ( zapewne odmowa wszczęcia śledztwa?) należałoby się zapoznać z Pani zawiadomieniem i postanowieniem prokuratury. Skoro nie stać Pani na odpłatną pomoc prawną, to warto rozważyć skorzystanie z bezpłatnej pomocy prawnej. Jeśli chodzi o Żagań, to tu jest więcej informacji: https://urzadmiasta.zagan.pl/2019/04/04/nieodplatna-pomoc-prawna-w-zaganiu/