2024.06.28 godz. 09:50 Szczecin, Zachodniopomorskie

Złożyłem odwołanie od od decyzji ZUS, która była dla mnie nie korzystna (pozbawia wypłaty zasiłku chorobowego).

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałem z Sądu Pracy pismo, które przekazał ZUS "Odpowiedź na odwołanie" - Zakład Ubezpieczeń Społecznych działając na podstawie art 477 kpc przekazuje odwołanie od decyzji ZUS i wnosi o jego oddalenie. I poniżej wyjaśnienia ZUS. Otrzymałem z Sądu właśnie do wiadomości pismo przesłane im z zus wraz z pouczeniem. Czy muszę w jakiś sposób zareagować na to pismo czy czekać na termin rozprawy? Czy mogę wysłać bezpośrednio do Sądu dodatkowe informację (uważam, że istotne) ? Z poważaniem Marcin

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2024 14:53

Szanowny Panie, przekazanie informacji o obiegu dokumentów pomiędzy stronami a Sądem jest standardową procedurą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)