2024.05.12 godz. 01:40 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron. Z pracodawcą ciężko dojść do porozumienia. Pracodawcą przyjął wniosek nie podpisując go.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam taki problem. Po przepraowaniu około roku czasu w firmie na umowie o pracę na czas określony. W piątek 10.05.2024 wziąłem dzień wolny w pracy poszedłem do biura zaniosłem wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Z pracodawca bardzo ciężko dojść do porozumienia. Pracodawca przyjął wniosek nie podpisał go przy mnie. Wynagrodzenia za miesiąc kwiecień nie wypłacił mi chodź w umowie jest do 10 dnia nowego miesiąca.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2024 16:02

Dzień dobry Skoro z pracodawcą nie można dojść do porozumienia, to małe są szanse na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Proponuję złożyć (pisemnie za potwierdzeniem odbioru - np. pocztą, skoro nie można uzyskać potwierdzenia w biurze) wypowiedzenie umowy o pracę z odpowiednim okresem wypowiedzenia - zależnym od rodzaju umowy i okresu zatrudnienia. Z wyrazami szacunku