2024.01.15 godz. 22:17 Chocicza, Wielkopolskie

Dziedziczenie

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarł mój mąż nie mieliśmy dzieci został dom po dziadkach Pytanie: Zmarł mój mąż. Nie mieliśmy dzieci. Został dom po dziadkach męża ze strony matki, która była jedynaczką. Mąż również był jedynakiem. Jego dziadkowie i rodzice nie żyją. Sprawy spadkowe nie zostały uregulowane. Po śmierci babci, która zmarła po dziadku męża. Mąż miał tylko tylko zapisaną część po matce. Reszta była złożona w biurze notarialnym. Jak w tej sytuacji wygląda kwestia własności domu? Czy spadek przechodzi na jakąś dalszą rodzinę męża?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2024 22:33

Po mężu, jeśli nie było dzieci oraz nie żyją rodzice mężą i nie miał on rodzeństwa, dziedziczy Pani w całości. Aby ustalić składniki majątku męża konieczne będzie przeprowadzenie postępowania spadkowego po jego rodzicach.