2023.07.14 godz. 14:38 Bytom, Śląskie

Jak odnieść się do wniosku

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarl moj ojciec, odrzuciłam spadek po zmarłym notarialnie. Nastepnie złożyłam wniosek do sądu o zezwolenie na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego. W dniu dzisiejszym otrzymalam pismo wzywające mnie do podania informacji o stanie majątkowym osoby zmarłej. Stan majątkowy zmarłego ojca nie jest mi znany, ponieważ przez 24 lata nie utrzymywaliśmy kontaktu. Posiadam tylko informacje iz byl osobą bezdomną,korzystal z różnych form pomocy opieki spolecznej oraz ze posiadal zobowiązania wynikające z nieregulowania świadczeń alimentacyjnych w stosunku do mnie i do siostry Czy to co opisalam wyżej moge wpisac jako informacje których oczekuje ode mnie sąd, czy będzie to dla sądu wystarczające?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2023 15:18

W odpowiedzi proszę wykazać z jakiego tytułu zmarły posiadał długi i udowodnić je posiadanymi dokumentami. Może Pani również złożyć wniosek do komornika o spis inwentarza po zmarłym. Komornik ustali precyzyjnie jakie zmarły posiadał zobowiązania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)