2022.01.04 godz. 18:27 Dąbrówka Wielkopolska, Lubuskie

Jak się zrzec spatku lub długów

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarła mi mama i chciałbym się zrzec spstku lub długów ale nie wiem jak

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2022 21:48

W takiej sytuacji możliwe jest złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku. Oświadczenie można złożyć w terminie 6 miesięcy od daty dowiedzenia się o powołaniu do spadku (śmierci spadkodawcy). Oświadczenie składa się przed notariuszem lub przed sądem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)