2023.09.18 godz. 11:20 Rawicz, Wielkopolskie

Kiedy dziedziczymy

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarla niezamezna i bezdzietna siostra mojego taty. Rodzice cioci również już nie żyją a z piątki rodzeństwa żyją tylko dwie siostry. Czy my jako dzieci nieżyjącego już brata dziedziczymy po cioci na równo z siostrami?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 12:06

Tak. Zgodnie z treścią art. 932 k.c. Panią w szczególności interesuje paragraf 5 zgodnie z treścią którego "jeżeli którekolwiek z rodzeństwa spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku (śmierci spadkodawcy) pozostawiając zstępnych udział spadkowy który by mu przypadł, przypada jego zstępnym.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)