2022.12.14 godz. 10:42 Poznań, Wielkopolskie

Wysokosć zachowku

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarły ojciec w testamencie wydziedziczył swojego syna i jego troje dorosłych dzieci oraz swoją córkę.Nie wydziedziczył dwóch synów córki,a jednemu z nich zapisał cały majątek.Jeden z wydziedziczonych wnuków domaga się zachowku dla siebie i dla małoletniej córki swojej siostry. Jakiej kwoty mogą sie domagać, przy wartości spadku(wartość pozostawionego mieszkania) 532000zł

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2022 15:40

Wartość zachowku to 1/2 udziału, który przypadłby uprawnionemu w przypadku dziedziczenia ustawowego. W sprawie małoletniego, wartość ta wynosi 2/3 udziału spadkowego. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)