2022.02.28 godz. 14:35 Poznań, Wielkopolskie

Zmiana komornika na innego. Czy to możliwe i jak to zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pisze w sprawie taty. Tata ma długi za alimenty, mieszka w Poznaniu, a komornika ma z miasta Gniezno. Chciałby zmienić komornika i sam spłacać dług po ustaleniu kwoty. Teraz komornik zabiera mu 1500/1600zl, i z tego tytułu nie jest w stanie sam się utrzymać. Komornik który jest mu przyznany nie chce rozłożyć zadłużenia na raty i nie odpowiada na listy. Komornik zabiera od 4 lat taką kwotę i chciałby się dogadać o rozłożenie na raty.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2022 21:40

Decyzja o rozłożeniu zadłużenia na raty oraz możliwości dobrowolnej spłaty należy wyłącznie od wierzyciela. Decyzja dotyczą ca osoby komornika także należy do wierzyciela - dłużnik nie może zmienić komornika.