2023.07.27 godz. 00:08 Kwidzyn, Pomorskie

Zmiana miejsca zamieszkania i zmiana szkoły

Wyjaśnienie sytuacji

Byłam w związku z którego mam dziecko, nie mieliśmy ślubu, rok temu się rozstaliśmy, mamy oboje prawa rodzicielskie, ojciec płaci, nie podjęliśmy żadnych spraw sądowych o ustalenie alimentów, odwiedzin, ojciec dziecka bierze go kiedy mu "pasuje". Mam teraz nowego partnera, chciałabym się do niego przeprowadzić 40km od miejsca zamieszkania i obok mam szkołę. Ojciec nagle się zainteresował dzieckiem i nie wyraża na to zgody. Czy ja muszę ojca dziecka prosić o zgodę na zmianę.miejsca zamieszkania 40km od zameldowania dziecka? I na zmianę szkoły, gdzie szkole miałby obok domu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2023 13:22

Proszę wnieść o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojcu - tak aby nie musiała Pani uzyskiwać zgody na przeprowadzkę oraz od razu i uustalenie kontaktów ojca z dzieckiem. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl