2024.10.16 godz. 12:44 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Zmiana numeru konta bankowego w przypadku pobierania Alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym aby moje alimenty które dotychczas wpływały na konto mojej mamy, zostały przesyłane na moje konto. Nadmienię iż alimenty ściąga komornik. Moja mama nie mówi mi ile dokładnie one wynoszą, przy każdej próbie rozmowy wywiązuje się awantura i zawsze pada inna kwota. W jaki sposób napisać pismo do komornika o zmianę numeru konta gdy nie wiem jaka jest dokładna kwota? Studiuje i chciałabym sama zarządzać swoimi pieniędzmi gdyż uwłaczające jest proszenie się o każdy grosz. Dodatkowo wiecznie słyszę że ona nie ma pieniędzy niezależnie od dnia w miesiącu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2024 16:14

Jeśli jest Pani pełnoletnia, to Pani decyduje o alimentach. Może Pani swobodnie decydować o tym, na jaki rachunek komornik przekaże zajętą kwotę z tytułu alimentów - proszę w piśmie do komornika, występując we własnym imieniu, wskazać swój rachunek bankowy.