2020.09.11 godz. 16:36 Lublin, Lubelskie

Zwolnienie z aresztu

Wyjaśnienie sytuacji

Znajomy trafił do aresztu. Odbył już połowę swojej kary. Jest to człowiek starszy, schorowany, po 3 zawałach. W areszcie nie ma należytej opieki i stan jego zdrowia się pogarsza. Jakie są możliwości aby wyszedł z aresztu ze wzgledu na stan zdrowia?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2020 12:19

rozumiem że chodzi o odbywanie kary pozbawienia wolnosci wykonywanej w więzieniu, a nie w areszcie. Nie wyjdzie, a jeśli lekarz więzienny uzna, że jego stan wymaga hospitalizacji, na czas leczenia zostanie umieszczony w szpitalu więziennym
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)