2022.08.10 godz. 09:06 Jankowo Gdańskie, Pomorskie

Zniesienie współwłasności mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Razem z siostrą odziedziczyłyśmy po rodzicach mieszkanie, w którym mieszkam całe życie (44 lata). Siostra wyszła za mąż w 1994 roku i mieszkała z mężem w wynajętych mieszkaniach. Po rozwodzie wróciła do mieszkania rodziców (w 2020 roku). Wspólnie mieszkanie z siostrą jest bardzo konfliktowe i uciążliwe. Ciągłe awantury, pogróżki. Krzyki po 22.00. Czy w przypadku sądowego zniesienia współwłasności sąd przyzna mieszkanie mnie z obowiązkiem spłaty czy siostrze? Nadmieniam, że jestem w stanie spłacić siostrę z połowy mieszkania. Cenię sobie spokój i ciężko jest mi już znieść wspólne zamieszkiwa

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sie 2022 19:13

Sąd powinien przyznać mieszkanie tej osobie, która ma możliwość spłaty. Zapraszam do kancelarii adwokackiej - prowadzimy z sukcesami sprawy działowe. www.rozwadowska-kucka.pl 512-337-328